Brownells Polska - Największy światowy dostawca części broni, narzędzi rusznikarskich i akcesoriów strzeleckich Polska
Pokaż bieżącą zawartość jako kanał informacyjny RSS

Blog

 

Postaramy się publikować wszystko co ciekawe w świecie strzelectwa.


Opublikowano przez

Istotne zmiany w sklepie internetowym

Przeczytaj cały post: Istotne zmiany w sklepie internetowym

Zależy nam na stworzeniu jak najlepszej oferty, dlatego podziel się swoimi odczuciami związanymi z ofertą Brownells Polska, abyśmy mogli wprowadzić ewentualne zmiany.

Daj znać w komentarzu co według Ciebie wymaga poprawy, czego brakuje, co jest zbyteczne, jakie problemy napotkałeś w sklepie, kontakcie z nami, itd.

Czy nasza oferta jest dla Ciebie przejrzysta?

Czy udało Ci się znaleźć to czego szukałeś? Napisz na czym polegał problem, jeżeli nie znalazłeś produktu na stronie. Jakich metod użyłeś do wyszukiwania?

Co sądzisz o naszych cenach? Czy wiesz, że proponujemy rabaty dla stałych klientów? Jak oceniasz ten program, jeżeli już z Niego korzystałeś?

Czy czas realizacji zamówień z magazynu w USA jest dla Ciebie akceptowalny? Czy podana, na stronie oraz w czasie składania zamówienia, informacja jest dla Ciebie czytelna?

Co sądzisz o formach płatności dostępnych w sklepie? Czy brakuje Ci jakiejś metody płatności i dlaczego?

Czy chciałbyś dodać inne formy przesyłki, oprócz oferowanej przez nas przesyłki kurierem i dlaczego?

Czy potrzebujesz pomocy technicznej, porady w czasie zakupów? W jakim zakresie oczekujesz ewentualnej pomocy?

Jak oceniasz proces składania zamówień? Czy wszystko przebiega sprawnie i intuicyjnie?

Czy otrzymujesz od nas maila z potwierdzeniem zamówienia, maila z informacja o wysyłce z magazynu w USA? Czy komunikacja mailowa dotycząca zamówień jest według Ciebie wystarczająca? Napisz co byś zmienił, jeżeli Twoim zdaniem obecna metoda jest niewystarczająca lub wymaga poprawy.

Wpisz dowolne uwagi, takie o których nie pomyśleliśmy, a które są dla Ciebie istotne.

Przeczytaj cały post
Opublikowano przez

Worki strzeleckie - rodzaje i wypełnienie

 

DOBIERZ WŁAŚCIWE WYPEŁNIENIE

Czym najlepiej wypełnić worek do strzelania? Pytanie to należałoby poprzedzić kwestią właściwego doboru worka. Do wyjaśnienia tego zagadnienia poprosiliśmy Davida z firmy Protektor Model, która produkuje worki i podpórki od 1938 roku.

ZALECANE PRZEZ DAVIDA WYPEŁNIENIA

PIASEK
Po pierwsze, piasek kwarcowy, jest uniwersalnym wypełnieniem zarówno przedniego jak i tylnego worka.
 

CIĘŻKI PIASEK

Po drugie, ciężki piasek chromitowy jest idealnym wypełnieniem, szczególnie polecanym do strzelectwa precyzyjnego typu Benchrest i długodystansowego. Charakteryzuje się nierównymi kryształami, zapewniając tym samym, że nie zbije się w twardą, jednorodną masę w trakcie strzelania i utrzyma pożądaną "chłonność" podrzutu broni.

WYPEŁNIENIA, KTÓRYCH NIE ZALECA DAVID
 
ŻWIREK DO KUWET
Żwirek/piasek do kuwet ma za zadanie pochłaniać wilgoć, a worki powinny zdecydowanie pozostać suche.
 
 
RYŻ LUB FASOLA
Wszystkie ziarna chłoną wilgoć, mogą pleśnieć i zdecydowanie nie nadają się do wypełniania worków. Dodatkowo mogą stanowić łakomy kąsek dla owadów, myszy i innych gryzoni, które mogą po prostu nieodwracalnie uszkodzić sam worek.

 

KAMYCZKI/ŻWIREK
Odpowiednio dobrany i drobnoziarnisty żwirek (np. akwarystyczny) może być dobrym rozwiązaniem, gdy strzelec poszukuje niezbyt ciężkiego wypełnienia. Trzeba jednak pamiętać o jego całkowitym wysuszeniu przed napełnieniem worka. Kamyczki nie nadają się do wypełniania worków ze względu na zbyt dużą wielkość i trudne dostosowanie się do kształtu osady karabinowej.
 
WYBIERZ WŁAŚCIWY WOREK
Worki strzeleckie stanowią podstawę celności i są niezbędne przy przystrzeliwaniu broni i ustawianiu optyki nie wspominając o strzelectwie precyzyjnym i długodystansowym. Istnieje wiele form i typów worków dostosowanych do budowy karabinu i stylu strzelania. Jaki jest najlepszy dla Ciebie worek? Odpowiedź zaczęliśmy od rodzaju wypełnienia, a teraz kilka słów na temat samych worków.

 

WORKI TYLNE


Jako tylna podpora do karabinów precyzyjnych z przednią podporą w postaci bipodu lub statywu.

OBEJRZYJ WSZYSTKIE ►

 

 

 

 

 

 

 

 

UNIWERSALNE

Do podpierania łokcia lub ograniczania ruchu podczas strzelania.

OBEJRZYJ WSZYSTKIE ►

 

 

 

 

 

 

 

 

PRZEDNIE WORKI

Dla tych, którzy nie używają bipodu ani statywu, szczególnie popularne wśród myśliwych.
 
OBEJRZYJ WSZYSTKIE ►
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Przeczytaj cały post
Opublikowano przez

Match Precision Optic

 

 

 

 

NOWOŚĆ: MPO 1-6x24mm
 

 

MPO 1-8x24mm

Obejrzyj ►

MPO 3-18x50mm

Obejrzyj ►

MPO 5-25x56mm

Obejrzyj ►

NOWOŚĆ: MPO 1-6x24mm
Cechy

SZYBKIE POKRĘTŁO

Wbudowana na stałe dźwignia zapewnia szybką i precyzyjną regulację powiększenia.

 


 

 

 

PODŚWIETLANY KRZYŻ W KSZTAŁCIE PODWÓJNEGO OKRĘGU

 

Inspirowany krzyżem występującym fabrycznie w optyce austriackiego StG77, krzyż z podwójnym okręgiem jest minimalistyczny, zachowując przy tym możliwość oceny odległości. Krzyż umożliwia naturalne centrowanie celu przez oko, zapewniając szybkie celowanie. Dodanie kresek poziomych sprzyja prawidłowemu poziomowaniu broni podczas celowania. Krzyż podświetlony jest na czerwono i posiada 6 stopniową regulację natężenia. Pomiędzy każdym kolejnym ustawieniem można podświetlenie wyłączyć.

 

 

 

 

 

 

"MPO wyprzedza jakością konkurencję w swojej grupie cenowej"

~ ILya, OpticThoughts.com

Przeczytaj cały post
Opublikowano przez

Prawdziwe strzelanie karabinowe

Przeczytaj cały post: Prawdziwe strzelanie karabinowe

Spośród wielu dyscyplin strzeleckich, dalekodystansowych, zawody z serii Precision Rifle (PRS) obecnie zyskują na popularności. To sport, w którym wyzwaniem są wymagające cele na różnych odległościach, które są tak usytuowane, że wymuszają u strzelca zajmowanie różnych, często niewygodnych pozycji. Przeważnie do oddania jest 10 strzałów w jednej turze, w czasie do dwóch minut. Całe zawody składają się z kilku - kilkunastu etapów. Aby wyróżniać się w tego rodzaju strzelaniu, musisz posiadać odpowiednio wyposażony precyzyjny karabin, chłodną głowę i dopracowaną umiejętność szybkiego zajmowania stabilnych, improwizowanych pozycji, sprawnego oddawania strzałów i przechodzenia z jednej pozycji strzeleckiej do drugiej szybko i efektywnie.

 

 

Ważne jest umiejętne korzystanie z lunety, szybkie nastawy, dlatego optyka nie powinna posiadać zbyt dużego powiększenia. Najlepsi strzelcy przeważnie korzystają z celowników powiększających 6-10 razy. Kolejnym elementem jest czytanie wiatru poprzez obserwację mirażu, ruch liści lub trawy i uwzględnienie tego w obliczeniach. Doskonal własne umiejętności poprzez trening strzelecki na sucho, przy użyciu improwizowanych podpór w domu. Wystrzelenie 200 naboi może być obciążeniem nie tylko dla Twojego portfela, ale także dla lufy karabinu, dlatego trening "na sucho" jest bardzo pomocny i daje pozytywne rezultaty w czasie zawodów.

Na końcu potrzebujesz sprzętu spełniającego wymogi. Karabin z lufą, która trzyma punkt skupienia w trakcie nagrzewania się, połączona na sztywno z kolbą wykonaną z wytrzymałych, odpornych na czynniki zewnętrzne materiałów. Dobrze jest pogodzić trwałość i solidność, jednocześnie z produktami o mniejszej masie.
 

 

MAG1199-Hero_Magpul_Pro_700_Lite_SA_Stock_Remington_700_Short_Action_01

 

LEKKA, ALE WYTRZYMAŁA KONSTRUKCJA Z POLIMERU I METALU, Z OPCJĄ MONTAŻU ZAWIESIA

 

Dobrym przykładem jest kolba PRS Lite Magpul do precyzyjnych strzelań karabinowych, która zapewnia w dużej mierze tę samą funkcjonalność oraz te same możliwości regulacji, co kolba PRS GEN3, ale jest lżejsza i można ją kupić w atrakcyjnej cenie.

REGULOWANA WYSOKOŚĆ BAKI POLICZKOWEJ, A TAKŻE NACHYLENIE I WYSOKOŚĆ ANTYPOŚLIZGOWEJ STOPKI ORAZ DŁUGOŚCI CAŁKOWITEJ KOLBY.

 

Potrzebujesz też płynnie działającego spustu, adaptowalnego dwójnogu, lekkich worków strzeleckich w różnych rozmiarach, trójnogu, itd.

Ważną kwestią są magazynki. Oryginały są dobre, ale drogie. Magpul oferuje tańsze alternatywy, które działają znakomicie.

Przy wyborze karabinu należy również zastanowić się nad doborem kalibru. Optymalnym wydają się 6 mm i 6,5 mm, gdzie przy stosunkowo niewielkim odrzucie broni, mamy do dyspozycji relatywnie ciężki jak na ten kaliber pocisk, o dobrym współczynniku balistycznym. Dominuje stosunkowo nowy 6 mm Creedmoor, ale tuż za nim pojawia się 6,5 mm Creedmoor, który oferuje większy wybór fabrycznej amunicji, jak również większy wybór pocisków do jej elaboracji.

Do elaboracji amunicji 6,5 mm Creedmoor 6.5 użyłbym pocisku 142 gr MatchKing firmy Sierra. Jest wybaczający błędy w elaboracji, a jednocześnie jednym z najcelniejszych pocisków na rynku. Jego odpowiednikiem w 6mm Creedmoor jest 110 gr MatchKing Sierra, ale pamiętaj, że zazwyczaj wymaga on skoku gwintu 1:7,5 lub szybszego.

Pociski Berger VLD lub Hybrid, Nosler RDF i Hornady ELD Match są równie wybitne, ale mogą wymagać nieco więcej czasu i pracy przy elaboracji, aby osiągnąć ten sam poziom precyzji co przy pociskach Sierra.

Przeczytaj cały post
Opublikowano przez

Czy tanio znaczy dobrze?

Przeczytaj cały post: Czy tanio znaczy dobrze?

W tym wypadku zdecydowanie tak!

Tym bardziej, że mam na myśli magazynki Magpul!

PMAG 30 AR/M4 GEN M2 MOE to 30-nabojowy polimerowy magazynek do karabinów z rodziny AR15/M4 na amunicję 5,56x45 NATO/.223 Remington. To ulepszone rozwiązanie magazynka aluminiowego, w konkurencyjnej cenie. Charakteryzuje się odporną na uderzenia konstrukcją polimerową. Używając ARa, ale także każdej innej broni, wiesz jak ważne jest swobodne przemieszczanie amunicji w magazynku, z dołu do góry i jej płynne podawanie. Ostatnią rzeczą jaką potrzebujesz startując w zawodach to pogięty aluminiowy magazynek, który co chwila się zacina. Magpul Original Equipment (MOE) to linia akcesoriów do broni palnej, której celem jest zapewnienie wysokiej jakości produktu do broni, w rozsądnej cenie. Wyprodukowane w USA są one standardowym wyposażeniem sił zbrojnych.

 

MagpulMag2_Floorplate

NIEZAWODNOŚĆ, ULEPSZONA STOPKA i ANTYPOŚLIZGOWA KONSTRUKCJA

 

Powiększona stopka ułatwia wyjmowanie magazynka, a jednocześnie jest wystarczająco cienka, aby mieściła się w podwójnych lub potrójnych ładownicach. Dodatkowo żebrowania na bokach i agresywna tekstura z przodu oraz z tyłu magazynka, poprawiają jego obsługę. Zastosowana nierdzewna sprężyna dosyłacza jest odporna na korozję, zapewniając poprawne podawanie naboi.

ULEPSZONA KONSTRUKCJA, MOCNIEJSZA NIŻ KIEDYKOLWIEK

 

Wewnętrzna geometria o stałej krzywej, ogranicznik wysuwu samosmarującego się donośnika, zapewniają płynne działanie i niezawodne podawanie amunicji. Wykonanie z polimeru odpornego na uderzenia i zgniatanie, a jednocześnie na tyle sprężystego, że wraca do swojego pierwotnego kształtu.

MagpulMag2_Design

 

Semi-Auto,30-Round,223 Remington, 5.56 mm NATO,Black,AR-15,Polymer

Przeczytaj cały post